Rozhovory

Nejdůležitější způsob, jakým Doctor Who změnil můj život je přátelství s Davidem.

28. září 2013 v 12:53 | Cenicienta
Omlouvám se za mou dlouhou nepřítomnost. Teď už ale k novinkám. S oslavami padesátého výročí seriálu Doctor Who mluví společnice New-Who o jejich vztahu k Doctorovi Who. Tady si můžete přečíst článek, ve kterém mluví Freema, Karen, Billie a Catheirne o jejich zkušenostech, o jejich zážitcích. Taky se nafotil nový Companions Photoshoot, zatím máme s Catherine jen jednu fotku. Snad u toho nezůstane.

Catherine Tate: Donna Noble [její Doctor: David Tennant]
"Nebyla jsem fanynka Doctora Who. Jako dítě jsem si myslela, že je to děsivé a jen pro kluky. Začala jsem seriál sledovat, když byl Doctorem David Tennant. Pak mi v roce 2006 nabídli roli ve Vánočním speciálu, The Runaway Bride. V roce 2008 jsem se vrátila jako Doctorova společnice na celou sérii. Donna byla mazaná sekretářka z Chiswicku, o které Doctor mluvil jako o jeho "nejlepší kamarádce".
Můj odchod byl velmi emocionální, jak v seriálu tak i ve skutečnosti. Donna řekla: "Myslela jsem, že spolu budeme navždy - budeme cestovat skrz naskrz vesmírem jako nejlepší přátelé." Milovala Doctora. John Barrowman si sundal kalhoty na mé party na rozloučenou. Hodně z mých dobrých i špatných chvil v Doctorovi Who byly zastíněny Johnem sundávajícím si kalhoty.
V minulosti, v jeho začátcích, byl Doctor Who docela sexistický seriál. Ale později jsme dostaly více prostoru. Bylo by hezké vidět Doctora - ženu, ale až najdou tu správnou. Neměli by z Doctora udělat ženu jen proto, aby jím nějaká žena byla. A myslím, že Peter Capaldi bude úžasný.
Někteří by řekli, že už jsme viděli ženského Doctora - mě. Vím, že ohledně toho je hodně debat mezi experty přes Doctora Who. Byla jsem, nebo jsem nebyla oficiální Doctor? Byla jsem na chvíli DoctorDonna - po dobu jedné epizody. Skeptici řeknou, že jsem bezpochybně byla maximálně sloučeninou Davidovy postavy a té mé, takže jsem ve skutečnosti Doctor nebyla.
Nejdůležitější způsob, jakým Doctor Who změnil můj život je přátelství s Davidem. Pracovali jsme spolu v divadle a nedávno jsme se potkali v Los Angeles. Láska k Doctorovi Who je ve Státech obrovská.
Víc než cokoliv jiného, co jsem kdy udělala, tohle bude žít dál. Protože fanoušci udržují Doctora Who naživu."

zdroj: the guardian, přeložené mnou

Rozhovor s Catherine o Big School

4. srpna 2013 v 13:49 | Cenicienta
Catherie udělala rozhovor pro stránky BBC o novém sitcomu Big School.
» Můžeš nám povědět o seriálu a tvé postavě?
Seriál se jmenuje Big School. Je to seriál o střední škole, soustředěný hlavně na učitele a já jsem jedna z nich - učitelka francouzštiny. Myslí si, že nastoupí na tuhle školu a její učitelské metody všem vytřou zrak. Tak nějak říká anglická slova francouzským přízvukem a doufá, že to tak děti začne zajímat. Chce po nich například, aby překládali názvy popových kapel do francouzštiny, jako například tomu chlapíkovi z Black Eyed Peas říká "Will je suis", což je doslovný překlad Will.i.am. A další je Plan "B" (ve francouzském přízvuku), ale oni to stále nechápou.

» Ukáže se, že tvá postava je velmi populární u pana Churche (David Walliams) a pana Gunna (Philip Glenister). Jaké to je, hrát mezi dvěmi, poměrně odlišnými, postavami?
Nemyslím si, že má zájem o Gunna, ale v Churchovi vidí něco něžného, co ji přitahuje. Oba mají jiné způsoby namlouvání, nebo spíše svádění, jak by řekl Gunn. Gunn je docela ze staré školy, jako ze sedmdesátek. Zatímco Davidova postava je spíš jako z devatenáctého století, s větším respektem. Vždycky to myslí dobře, ale může se to proti němu obrátit. Většinou to dopadne tak, že mě urazí ze všech nejvíc. Phillova postava to taky dělá, ale jiným způsobem. Ten je čistě špatný.

» Jaké bylo pracovat s dětmi a mít je na natáčení?
Je to skvělé. Měli jsme štěstí, že jsme pracovali s dětmi, protože by bylo těžké natočit seriál o škole, kdyby tam hráli jen čtyři děti. Ve škole, ve které jsme natáčeli, se děti vzdali prázdnin, aby mohli přijít a natáčet s námi, což bylo úžasné. Bylo by těžké najít tolik lidí, kdyby se nevzdali svého volného času a nepřišli to udělat. Byli v jejich vlastní škole, takže moc dobře znali prostředí, ve kterém se nacházeli - to pak člověku pomáhá. Hrozně nám pomohli, což bylo skvělé.
 
 

Reklama