Rozhovor s Catherine o Big School

4. srpna 2013 v 13:49 | Cenicienta |  Rozhovory
Catherie udělala rozhovor pro stránky BBC o novém sitcomu Big School.
» Můžeš nám povědět o seriálu a tvé postavě?
Seriál se jmenuje Big School. Je to seriál o střední škole, soustředěný hlavně na učitele a já jsem jedna z nich - učitelka francouzštiny. Myslí si, že nastoupí na tuhle školu a její učitelské metody všem vytřou zrak. Tak nějak říká anglická slova francouzským přízvukem a doufá, že to tak děti začne zajímat. Chce po nich například, aby překládali názvy popových kapel do francouzštiny, jako například tomu chlapíkovi z Black Eyed Peas říká "Will je suis", což je doslovný překlad Will.i.am. A další je Plan "B" (ve francouzském přízvuku), ale oni to stále nechápou.

» Ukáže se, že tvá postava je velmi populární u pana Churche (David Walliams) a pana Gunna (Philip Glenister). Jaké to je, hrát mezi dvěmi, poměrně odlišnými, postavami?
Nemyslím si, že má zájem o Gunna, ale v Churchovi vidí něco něžného, co ji přitahuje. Oba mají jiné způsoby namlouvání, nebo spíše svádění, jak by řekl Gunn. Gunn je docela ze staré školy, jako ze sedmdesátek. Zatímco Davidova postava je spíš jako z devatenáctého století, s větším respektem. Vždycky to myslí dobře, ale může se to proti němu obrátit. Většinou to dopadne tak, že mě urazí ze všech nejvíc. Phillova postava to taky dělá, ale jiným způsobem. Ten je čistě špatný.

» Jaké bylo pracovat s dětmi a mít je na natáčení?
Je to skvělé. Měli jsme štěstí, že jsme pracovali s dětmi, protože by bylo těžké natočit seriál o škole, kdyby tam hráli jen čtyři děti. Ve škole, ve které jsme natáčeli, se děti vzdali prázdnin, aby mohli přijít a natáčet s námi, což bylo úžasné. Bylo by těžké najít tolik lidí, kdyby se nevzdali svého volného času a nepřišli to udělat. Byli v jejich vlastní škole, takže moc dobře znali prostředí, ve kterém se nacházeli - to pak člověku pomáhá. Hrozně nám pomohli, což bylo skvělé.


» Máš oblíbenou epizodu, na kterou se těšíš - ať už na natáčení, nebo jako divák?
Ne. Jsem jako matka, co všechny ty epizody porodila a nemám žádného oblíbence.

» Zdá se, že každá postava má vlastní komediální prostor. Je to i proto, že prostředí školy je univerzální téma?
Je - hlavně proto, že většina lidí si školou prošla... Po celou sérii máme takový vtípek, že Davidovu postavu oslovuju jeho křestním jménem a on na to vždycky odpoví: "Ne před dětmi!" - protože takhle to je. Je to zvláštně zvrácené, je to jako opravdové tajemství, když zjistíte, jak se učitelé jmenují, protože pro vás nikdy nejsou jmény - jsou paní Tohle nebo pan Tamto. Doufám, že tohle jsou věci, které si lidi ze školy pamatují. Ale máme tam třeba moment, kdy Davidova postava běhá po hřišti jen v trenkách a upřímně doufám, že lidi takhle nikdy neviděli své učitele chemie.

» Slečna Posternová a učitel Church si jsou v určitém ohledu podobní. Zdá se, že mají o děti opravdový zájem a jsou tu pro ně tak, jako jiní učitele ne.
Myslím, že pan Church a slečna Posternová jsou velmi milí lidé a studenti jsou pro ně na prvním místě a berou učení vážně. Chtějí věci změnit, zatímco třeba u takové slečny Barronové máte pocit, že se chce co nejdříve dostat domů a sledovat Cash in The Attic, nebo dělat něco důležitějšího, než je vzdělávání dětí. Takže ano, jsou to milí lidé. Jsou pro sebe docela jako dělaní, občas si říkáte s kým jiným by taky měli skončit. Je to docela roztomilé.

» Takže je to trochu takové to "budou spolu, nebudou spolu"?
Semínko je zaseto hned na začátku panem Churchem. Je ní docela unešen a ji těší, že někdo by na ní mohl takhle myslet. Je hezké, že v celé téhle sérii učiní několik nádherných gest, které se samozřejmě pokazí. Ale všichni mají rádi nádherná gesta. Jedno z jeho nádherných gest je to, že se rozhodne jet s ní do Francie - rozhodne se úplně na poslední chvíli, takže se ani nepřevlékne, což není zase tak úžasné, když vedle něj musíte sedět na cestě z Francie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 valleria valleria | Web | 4. srpna 2013 v 18:14 | Reagovat

Takže seriálu nebude chybět ani "romantický" prvek, to ráda "slyším" :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama